Продукція > ZILOG > Z8F0421PH020EG
Z8F0421PH020EG Zilog
ps0225.pdf
Виробник: Zilog
PDIP 20/4K FLASH Z8 ENCORE! XP 8K SERIES W/1K RAM, 1 UART AND 2 CH 10-BIT A Z8F0421
кількість в упаковці: 18 шт
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 4KB (4K x 8), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 2x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, IrDA, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Number of I/O: 11, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції Z8F0421PH020EG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Z8F0421PH020EG Z8F0421PH020EG Виробник : Zilog ps0225.pdf Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 4KB (4K x 8)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 2x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V