Продукція > ZILOG > Z8F081AQB020SG
Z8F081AQB020SG Zilog
ps0228.pdf
Виробник: Zilog
QFN+B704 8/8K FLASH Z8 ENCORE! XP W/ 1K RAM, (L/F), 8 PIN Z8F081
кількість в упаковці: 490 шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8QFN, Packaging: Tray, Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Connectivity: IrDA, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 8-QFN (5x6), Number of I/O: 6, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції Z8F081AQB020SG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Z8F081AQB020SG Z8F081AQB020SG Виробник : Zilog ps0228.pdf Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8QFN
Packaging: Tray
Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V