Продукція > ZILOG > Z8F0822PJ020SG
Z8F0822PJ020SG Zilog
ps0225.pdf
Виробник: Zilog
PDIP 28/8K FLASH Z8 ENCORE! XP 8K SERIES W/1K RAM, 1 UART AND 5 CH 10-BIT A Z8F0822
кількість в упаковці: 15 шт
на замовлення 60 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 28-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 5x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, IrDA, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Number of I/O: 19, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції Z8F0822PJ020SG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Z8F0822PJ020SG Z8F0822PJ020SG Виробник : Zilog ps0225.pdf Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 28-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 5x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V