Продукція > ZILOG > Z8F082AQB020EG
Z8F082AQB020EG
Z8F082AQB020EG ZiLOG
Виробник: ZiLOG
8-bit Microcontrollers - MCU 8K FLASH 1K RAM 4CH 10BIT A/D
на замовлення 490 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8QFN, Packaging: Tray, Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 4x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Connectivity: IrDA, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT, Supplier Device Package: 8-QFN (5x6), Number of I/O: 6, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції Z8F082AQB020EG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
кількість в упаковці: 490 шт
товару немає в наявності
Z8F082AQB020EG Z8F082AQB020EG Виробник : Zilog ps0228.pdf Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8QFN
Packaging: Tray
Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 4x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V