Продукція > ZILOG > Z8F083AHJ020EG
Z8F083AHJ020EG ZiLOG
PB0208.pdf
Виробник: ZiLOG
8-bit Microcontrollers - MCU 8K 2.15 mS ADC NVDS
на замовлення 38 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 28-SSOP, Part Status: Not For New Designs, Number of I/O: 23, DigiKey Programmable: Verified.
Інші пропозиції Z8F083AHJ020EG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
кількість в упаковці: 47 шт
товару немає в наявності
Z8F083AHJ020EG Z8F083AHJ020EG Виробник : Zilog PS0263.pdf Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V