Продукція > ZILOG > Z8F083APH020EG
Z8F083APH020EG Zilog
PS0263.pdf
Виробник: Zilog
PDIP 20/Z8ENCORE! F083A SERIES - 8K, 2.15 MS ADC, NVDS, 20 PIN, EXTENDED TE Z8F083
кількість в упаковці: 18 шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 7x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 20-PDIP, Number of I/O: 17, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції Z8F083APH020EG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Z8F083APH020EG Z8F083APH020EG Виробник : Zilog PS0263.pdf Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 7x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V