Продукція > ZILOG > Z8F083ASJ020EG
Z8F083ASJ020EG
Z8F083ASJ020EG Zilog
PS0263.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Part Status: Not For New Designs
Number of I/O: 23
DigiKey Programmable: Verified
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT, Part Status: Not For New Designs, Number of I/O: 23, DigiKey Programmable: Verified.