Продукція > ZILOG > Z8F1680SJ020SG
Z8F1680SJ020SG Zilog
PS0250.pdf
Виробник: Zilog
SOIC 28/Z8ENCORE! XP F1680 SERIES - 16K, 5 µS ADC, COMPARATOR, LVD, NVDS, 2 Z8F1680
кількість в упаковці: 27 шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 16KB (16K x 8), RAM Size: 3K x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT, Number of I/O: 23, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції Z8F1680SJ020SG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Z8F1680SJ020SG Z8F1680SJ020SG Виробник : Zilog PS0250.pdf Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 16KB (16K x 8)
RAM Size: 3K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V