Продукція > ZILOG > Z8F2421PM020SG
Z8F2421PM020SG Zilog
Z8_Encore%21XP_%2064KSeries_Dec07.pdf
Виробник: Zilog
PDIP 40/24K FLASH ENHANCED Z8 ENCORE! XP W/2K RAM, 2 UARTSAND 8 CH 10 BIT A Z8F2421
кількість в упаковці: 10 шт
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 24KB FLASH 40DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 40-DIP (0.620", 15.75mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 24KB (24K x 8), RAM Size: 2K x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, IrDA, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Number of I/O: 29, DigiKey Programmable: Verified.
Інші пропозиції Z8F2421PM020SG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tube
Package / Case: 40-DIP (0.620", 15.75mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 24KB (24K x 8)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V