Продукція > ZILOG > Z8F2480HJ020EG
Z8F2480HJ020EG
Z8F2480HJ020EG Zilog
PS0250.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 24KB FLASH 28SSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 24KB (24K x 8)
RAM Size: 3K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V
Connectivity: I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT
Part Status: Not For New Designs
Number of I/O: 23
DigiKey Programmable: Verified
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 24KB FLASH 28SSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 24KB (24K x 8), RAM Size: 3K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V, Connectivity: I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT, Part Status: Not For New Designs, Number of I/O: 23, DigiKey Programmable: Verified.
Інші пропозиції Z8F2480HJ020EG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Z8F2480HJ020EG Виробник : Zilog PS0250.pdf SSOP 28/A°/8-BIT, FLASH, 20 MHz, MICROCONTROLLER Z8F2480