Продукція > ZILOG > Z8F6401AN020EC
Z8F6401AN020EC
Z8F6401AN020EC Zilog
Z8F160x%2C240x%2C320x%2C480x%2C640x%20Product%20Specification%20.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFP
Packaging: Bag
Package / Case: 44-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
RAM Size: 4K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V
Connectivity: I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 44-LQFP (10x10)
Number of I/O: 31
DigiKey Programmable: Verified
на замовлення 1844 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 30
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFP, Packaging: Bag, Package / Case: 44-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 64KB (64K x 8), RAM Size: 4K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, IrDA, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 44-LQFP (10x10), Number of I/O: 31, DigiKey Programmable: Verified.
Інші пропозиції Z8F6401AN020EC
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Bag
Package / Case: 44-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
RAM Size: 4K x 8
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit