Продукція > SAMTEC > ZF5S-20-01-T-WT
ZF5S-20-01-T-WT
ZF5S-20-01-T-WT Samtec
zf5s-xx-xx-x-wt-x-xx-mkt.pdf
Виробник: Samtec
FFC & FPC Connectors Zero Insertion Force Connector for FFC
на замовлення 229 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC BOTTOM 20POS 0.5MM R/A, Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tube, Contact Finish: Tin, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 20, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.083" (2.10mm), Locking Feature: Slide Lock, Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Straight, Flat Flex Type: FFC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ZF5S-20-01-T-WT ZF5S-20-01-T-WT Виробник : Samtec Inc. zf5s-xx-xx-x-wt-x-xx-mkt.pdf Description: CONN FFC BOTTOM 20POS 0.5MM R/A
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Packaging: Tube
Contact Finish: Tin
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 20
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.083" (2.10mm)
Locking Feature: Slide Lock
Actuator Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type: Straight
Flat Flex Type: FFC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
Part Status: Active
на замовлення 2996 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
ZF5S-20-01-T-WT ZF5S-20-01-T-WT Виробник : SAMTEC zf5s-xx-xx-x-wt-x-xx-mkt.pdf Description: SAMTEC - ZF5S-20-01-T-WT - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, ZIF, abgewinkelt, 0.5 mm, 20 Kontakt(e), Buchse, ZF5S
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
Kontaktüberzug: Verzinnte Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
isCanonical: Y
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 20Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: Unten
Produktpalette: ZF5S
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 0.5mm