AOT10N60
AOT10N60 ALPHA&OMEGA
info-taot10n60.pdf
Виробник: ALPHA&OMEGA
Код виробника: AOT10N60 RoHS Transistor N-Channel MOSFET; 600V; 30V; 750mOhm; 10A; 250W; -55°C ~ 150°C; Transistors
кількість в упаковці: 50 шт
на замовлення 30 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 50
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 600V 10A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 750mOhm @ 5A, 10V, Power Dissipation (Max): 250W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220, Part Status: Not For New Designs, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 40 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1600 pF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AOT10N60 AOT10N60
Код товару: 116729
Додати до обраних Обраний товар
AOT10N60.pdf Транзистори > Польові N-канальні
товару немає в наявності
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 7.2A; 250W; TO220
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 600V
Drain current: 7.2A
Power dissipation: 250W
Case: TO220
Gate-source voltage: ±30V
On-state resistance: 0.6Ω
Mounting: THT
Kind of channel: enhancement
Gate charge: 31nC
на замовлення 556 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
AOT10N60 AOT10N60 Виробник : Alpha & Omega Semiconductor aob10n60.pdf Trans MOSFET N-CH 600V 10A 3-Pin(3+Tab) TO-220
на замовлення 935 шт:
Мінімальне замовлення: 123
на замовлення 935 шт:
Мінімальне замовлення: 7
AOT10N60 AOT10N60 Виробник : Alpha & Omega Semiconductor Inc. AOT10N60.pdf Description: MOSFET N-CH 600V 10A TO220
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 750mOhm @ 5A, 10V
Power Dissipation (Max): 250W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220
Part Status: Not For New Designs
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 40 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1600 pF @ 25 V
на замовлення 488 шт:
Мінімальне замовлення: 2
AOT10N60 Виробник : ALPHA&OMEGA AOT10N60.pdf Transistor N-Channel MOSFET; 600V; 30V; 750mOhm; 10A; 250W; -55°C ~ 150°C; AOT10N60 TAOT10n60
кількість в упаковці: 10 шт
на замовлення 30 шт:
Мінімальне замовлення: 10
AOT10N60
товару немає в наявності
AOT10N60 Виробник : AOS AOT10N60.pdf MOSFET N-CH 600V 10A TO220 Група товару: Транзистори Од. вим: шт