AOT15B60D
AOT15B60D ALPHA&OMEGA
info-taot15b60d.pdf
Виробник: ALPHA&OMEGA
Код виробника: AOT15B60D RoHS Transistor IGBT; 600V; 20V; 30A; 60A; 167W; 5,6V; 25,4nC; -55°C~175°C; Transistors
кількість в упаковці: 50 шт
на замовлення 20 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 50
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 600V 30A TO-220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 196 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.8V @ 15V, 15A, Supplier Device Package: TO-220, Td (on/off) @ 25°C: 21ns/73ns, Switching Energy: 420µJ (on), 110µJ (off), Test Condition: 400V, 15A, 20Ohm, 15V, Gate Charge: 25.4 nC, Part Status: Not For New Designs, Current - Collector (Ic) (Max): 30 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 60 A, Power - Max: 167 W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Transistor: IGBT; 600V; 15A; 83.3W; TO220; Eoff: 0.11mJ; Eon: 0.42mJ
Type of transistor: IGBT
Collector-emitter voltage: 600V
Collector current: 15A
Power dissipation: 83.3W
Case: TO220
Gate-emitter voltage: ±20V
Pulsed collector current: 60A
Mounting: THT
Gate charge: 25.4nC
Kind of package: tube
Turn-on time: 40ns
Turn-off time: 83ns
Collector-emitter saturation voltage: 1.6V
Turn-off switching energy: 0.11mJ
Turn-on switching energy: 0.42mJ
на замовлення 883 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
AOT15B60D Виробник : ALPHA&OMEGA TO220.pdf Transistor IGBT; 600V; 20V; 30A; 60A; 167W; 5,6V; 25,4nC; -55°C~175°C;   AOT15B60D TAOT15b60d
кількість в упаковці: 10 шт
на замовлення 20 шт:
Мінімальне замовлення: 10
AOT15B60D AOT15B60D Виробник : Alpha & Omega Semiconductor aot15b60d.pdf Trans IGBT Chip N-CH 600V 30A 167W 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
товару немає в наявності
AOT15B60D AOT15B60D Виробник : Alpha & Omega Semiconductor Inc. TO220.pdf Description: IGBT 600V 30A TO-220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 196 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.8V @ 15V, 15A
Supplier Device Package: TO-220
Td (on/off) @ 25°C: 21ns/73ns
Switching Energy: 420µJ (on), 110µJ (off)
Test Condition: 400V, 15A, 20Ohm, 15V
Gate Charge: 25.4 nC
Part Status: Not For New Designs
Current - Collector (Ic) (Max): 30 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 60 A
Power - Max: 167 W