AOTF10N60
AOTF10N60
TO220F.pdf
Код товару: 119569
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Транзистори > Польові N-канальні
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AOTF10N60 AOTF10N60 Виробник : ALPHA&OMEGA info-taotf10n60.pdf Transistor N-Channel MOSFET; 600V; 30V; 750mOhm; 10A; 50W; -55°C ~ 150°C; AOTF10N60 TAOTF10n60
кількість в упаковці: 10 шт
на замовлення 5 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
на замовлення 20 шт:
Кількість Ціна
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 6.4A; TO220F
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 600V
Drain current: 6.4A
Case: TO220F
Gate-source voltage: ±30V
On-state resistance: 0.75Ω
Mounting: THT
Kind of channel: enhancement
Gate charge: 31.1nC
на замовлення 259 шт:
Мінімальне замовлення: 5
AOTF10N60 AOTF10N60 Виробник : Alpha & Omega Semiconductor aob10n60.pdf Trans MOSFET N-CH 600V 10A 3-Pin(3+Tab) TO-220F
товару немає в наявності
AOTF10N60 AOTF10N60 Виробник : Alpha & Omega Semiconductor Inc. TO220F.pdf Description: MOSFET N-CH 600V 10A TO220-3F
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 750mOhm @ 5A, 10V
Power Dissipation (Max): 50W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220F
Part Status: Not For New Designs
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 40 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1600 pF @ 25 V