AOTF11N70
AOTF11N70 ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
AOTF11N70-DTE.pdf
Виробник: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 700V; 7.2A; TO220F
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 700V
Drain current: 7.2A
Case: TO220F
Gate-source voltage: ±30V
On-state resistance: 0.87Ω
Mounting: THT
Kind of channel: enhancement
Gate charge: 37.5nC
на замовлення 58 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 700V 11A TO220-3F, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 11A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 870mOhm @ 5.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 50W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220F, Part Status: Not For New Designs, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 700 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 45 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2150 pF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AOTF11N70 AOTF11N70 Виробник : ALPHA&OMEGA info-taotf11n70.pdf Код виробника: AOTF11N70 RoHS Transistor N-Channel MOSFET; 700V; 30V; 870mOhm; 11A; 50W; -55°C ~ 150°C; Transistors
кількість в упаковці: 20 шт
на замовлення 20 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
AOTF11N70 Виробник : ALPHA&OMEGA TO220F.pdf Transistor N-Channel MOSFET; 700V; 30V; 870mOhm; 11A; 50W; -55°C ~ 150°C; AOTF11N70 TAOTF11n70
кількість в упаковці: 10 шт
на замовлення 5 шт:
Мінімальне замовлення: 10
AOTF11N70 Виробник : ALPHA&OMEGA info-taotf11n70.pdf Код виробника: AOTF11N70 RoHS Transistor N-Channel MOSFET; 700V; 30V; 870mOhm; 11A; 50W; -55°C ~ 150°C; Transistors
кількість в упаковці: 50 шт
на замовлення 5 шт:
Мінімальне замовлення: 50
AOTF11N70 AOTF11N70 Виробник : Alpha & Omega Semiconductor aotf11n70.pdf Trans MOSFET N-CH 700V 11A 3-Pin(3+Tab) TO-220F
товару немає в наявності
AOTF11N70 AOTF11N70 Виробник : Alpha & Omega Semiconductor Inc. TO220F.pdf Description: MOSFET N-CH 700V 11A TO220-3F
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 11A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 870mOhm @ 5.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 50W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220F
Part Status: Not For New Designs
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 700 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 45 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2150 pF @ 25 V