AOTF20N60
AOTF20N60 Alpha & Omega Semiconductor
aotf20n60.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor
Trans MOSFET N-CH 600V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-220F T/R
на замовлення 895 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 117
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 600V 20A TO220-3F, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 20A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 370mOhm @ 10A, 10V, Power Dissipation (Max): 50W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220F, Part Status: Not For New Designs, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 74 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3680 pF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AOTF20N60 AOTF20N60 Виробник : ALPHA&OMEGA info-taotf20n60.pdf Код виробника: AOTF20N60 RoHS Transistor N-Channel MOSFET; 600V; 30V; 370mOhm; 20A; 50W; -55°C ~ 150°C; Transistors
кількість в упаковці: 50 шт
на замовлення 50 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
AOTF20N60 AOTF20N60 Виробник : Alpha & Omega Semiconductor aotf20n60.pdf Trans MOSFET N-CH 600V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-220F T/R
на замовлення 895 шт:
Мінімальне замовлення: 7
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 12A; TO220F
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 600V
Drain current: 12A
Case: TO220F
Gate-source voltage: ±30V
On-state resistance: 370mΩ
Mounting: THT
Kind of channel: enhancement
Gate charge: 61nC
на замовлення 342 шт:
Мінімальне замовлення: 3
AOTF20N60 Виробник : ALPHA&OMEGA TO220F.pdf Transistor N-Channel MOSFET; 600V; 30V; 370mOhm; 20A; 50W; -55°C ~ 150°C; AOTF20N60 TAOTF20n60
кількість в упаковці: 5 шт
Мінімальне замовлення: 10
AOTF20N60
Додати до обраних Обраний товар
TO220F.pdf Транзистори > Польові N-канальні
товару немає в наявності
AOTF20N60 Виробник : AOS TO220F.pdf MOSFET N-CH 600V 20A TO220-3 Full Pack Група товару: Транзистори Од. вим: шт
товару немає в наявності
AOTF20N60 AOTF20N60 Виробник : Alpha & Omega Semiconductor Inc. TO220F.pdf Description: MOSFET N-CH 600V 20A TO220-3F
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 20A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 370mOhm @ 10A, 10V
Power Dissipation (Max): 50W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220F
Part Status: Not For New Designs
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 74 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3680 pF @ 25 V