APT15F50K MICROSEMI
APT15F50K.pdf
Виробник: MICROSEMI
TO220AB/15 A, 500 V, 0.39 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET APT15F50
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 500V 15A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 390mOhm @ 7A, 10V, Power Dissipation (Max): 223W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 500µA, Supplier Device Package: TO-220 [K], Drain to Source Voltage (Vdss): 500 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 55 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2250 pF @ 25 V.
Інші пропозиції APT15F50K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT15F50K APT15F50K Виробник : Microsemi Corporation APT15F50K.pdf Description: MOSFET N-CH 500V 15A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 390mOhm @ 7A, 10V
Power Dissipation (Max): 223W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 500µA
Supplier Device Package: TO-220 [K]
Drain to Source Voltage (Vdss): 500 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 55 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2250 pF @ 25 V