Продукція > APT > APT2X100D30J
APT2X100D30J
APT2x100D30J.pdf
Виробник: APT
Ultra Fast Recovery Diode
на замовлення 186 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис APT2X100D30J APT
Description: DIODE MODULE GP 300V 100A ISOTOP, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 47 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 2 Independent, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100A, Supplier Device Package: ISOTOP®, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 100 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 300 V.
Інші пропозиції APT2X100D30J
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT2X100D30J APT2X100D30J Виробник : Microsemi Corporation APT2x100D30J.pdf Description: DIODE MODULE GP 300V 100A ISOTOP
Packaging: Tube
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 47 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 2 Independent
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100A
Supplier Device Package: ISOTOP®
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 100 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 300 V