Продукція > APT > APTGT300SK170D3G
APTGT300SK170D3G
00003052.pdf
Виробник: APT
300A/1700V/IGBT+DIODE/2U
на замовлення 50 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис APTGT300SK170D3G APT
Description: IGBT MODULE 1700V 530A 1470W D3, Packaging: Bulk, Package / Case: D-3 Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 300A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: D3, IGBT Type: Trench Field Stop, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 530 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V, Power - Max: 1470 W, Current - Collector Cutoff (Max): 8 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 26 nF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APTGT300SK170D3G Виробник : Microsemi Corporation 00003052.pdf Description: IGBT MODULE 1700V 530A 1470W D3
Packaging: Bulk
Package / Case: D-3 Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 300A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: D3
IGBT Type: Trench Field Stop
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 530 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V
Power - Max: 1470 W
Current - Collector Cutoff (Max): 8 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 26 nF @ 25 V