Продукція > APT > APTGT30DA170D1G
APTGT30DA170D1G
APTGT30A170D1G.pdf
Виробник: APT
30A/1700V/IGBT+DIODE/2U
Написати відгук
Технічний опис APTGT30DA170D1G APT
Description: IGBT MODULE 1700V 45A 210W D1, Packaging: Bulk, Package / Case: D1, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 30A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: D1, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 45 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V, Power - Max: 210 W, Current - Collector Cutoff (Max): 3 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 2.5 nF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APTGT30DA170D1G Виробник : Microsemi Corporation APTGT30A170D1G.pdf Description: IGBT MODULE 1700V 45A 210W D1
Input: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 30A
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 45 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V
Power - Max: 210 W
Current - Collector Cutoff (Max): 3 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 2.5 nF @ 25 V