Продукція > APT > APTGT35DA120D1G
APTGT35DA120D1G
APTGT35DA120D1.pdf
Виробник: APT
35A/1200V/IGBT+DIODE/2U
на замовлення 50 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис APTGT35DA120D1G APT
Description: IGBT MODULE 1200V 55A 205W D1, Packaging: Bulk, Package / Case: D1, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 35A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: D1, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 55 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 205 W, Current - Collector Cutoff (Max): 5 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 2.5 nF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APTGT35DA120D1G Виробник : Microsemi Corporation APTGT35DA120D1.pdf Description: IGBT MODULE 1200V 55A 205W D1
Packaging: Bulk
Package / Case: D1
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 35A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: D1
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 55 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 205 W
Current - Collector Cutoff (Max): 5 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 2.5 nF @ 25 V