Продукція > APT > APTGT50SK170D1G
APTGT50SK170D1G
Виробник: APT
50A/1700V/IGBT+DIODE/2U
Написати відгук
Технічний опис APTGT50SK170D1G APT
Description: IGBT MODULE 1700V 70A 310W D1, Packaging: Bulk, Package / Case: D1, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 50A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: D1, IGBT Type: Trench Field Stop, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Current - Collector (Ic) (Max): 70 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V, Power - Max: 310 W, Current - Collector Cutoff (Max): 6 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 4.4 nF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APTGT50SK170D1G Виробник : Microsemi Corporation Description: IGBT MODULE 1700V 70A 310W D1
Input: Standard
Configuration: Single
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 50A
IGBT Type: Trench Field Stop
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Current - Collector (Ic) (Max): 70 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V
Power - Max: 310 W
Current - Collector Cutoff (Max): 6 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 4.4 nF @ 25 V