Продукція > APT > APTGT75A170D1G
APTGT75A170D1G
Виробник: APT
75A/1700V/IGBT/2U
Написати відгук
Технічний опис APTGT75A170D1G APT
Description: IGBT MODULE 1700V 120A 520W D1, Packaging: Bulk, Package / Case: D1, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Half Bridge, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 75A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: D1, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 120 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V, Power - Max: 520 W, Current - Collector Cutoff (Max): 5 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 6.5 nF @ 25 V.
Інші пропозиції APTGT75A170D1G
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APTGT75A170D1G Виробник : Microsemi Corporation Description: IGBT MODULE 1700V 120A 520W D1
Input: Standard
Configuration: Half Bridge
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 75A
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 120 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V
Power - Max: 520 W
Current - Collector Cutoff (Max): 5 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 6.5 nF @ 25 V