AV1911DB12T5Q04
AV1911DB12T5Q04 TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
product-3-2316542-8.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 250V
Features: Spot LED
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 3A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPDT
Type: Anti-Vandal, Illuminated
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Termination Style: Wire Leads
Illumination Type, Color: LED, Blue/Red
Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 19.20mm Dia
Color - Actuator/Cap: Silver
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
на замовлення 96 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Push Button Switches, Description: Switch: vandal resistant; Pos: 2; SPDT; 3A/250VAC; 3A/28VDC; IP67, Leads: cables, Contacts configuration: SPDT, IP rating: IP67, Illumination: LED, Switching method: ON-ON, Body material: PBT; stainless steel, Backlight colour: red/blue, Button shape: round, Type of switch: vandal resistant, Operating temperature: -20...55°C, Mounting hole diameter: Ø19.2mm, Max. contact resistance:: 50mΩ, Lead length: 0.5m, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Operating Force: 2.5N, DC contacts rating @R: 3A / 28V DC, AC contacts rating @R: 3A / 250V AC, Illumination voltage: 12V, Electrical life: 50000 cycles, Mechanical durability: 500000 cycles, Body colour: silver.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AV1911DB12T5Q04 AV1911DB12T5Q04 Виробник : TE Connectivity / Alcoswitch product-3-2316542-8.datasheet.pdf Pushbutton Switches AV19 SPL 3A SPOT LOGO R&B 12V FL
товару немає в наявності
Description: Switch: vandal resistant; Pos: 2; SPDT; 3A/250VAC; 3A/28VDC; IP67
Leads: cables
Contacts configuration: SPDT
IP rating: IP67
Illumination: LED
Switching method: ON-ON
Body material: PBT; stainless steel
Backlight colour: red/blue
Button shape: round
Type of switch: vandal resistant
Operating temperature: -20...55°C
Mounting hole diameter: Ø19.2mm
Max. contact resistance:: 50mΩ
Lead length: 0.5m
Stable positions number: 2
Number of positions: 2
Operating Force: 2.5N
DC contacts rating @R: 3A / 28V DC
AC contacts rating @R: 3A / 250V AC
Illumination voltage: 12V