B3AL1002P OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Виробник: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
tariffCode: 85365011
Betätiger: Quadratische Taste
rohsCompliant: YES
Schalterabmessungen (L x B): 6.9mm x 6mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betätigerausrichtung: Von oben zu betätigen
IP-Schutzart: -
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Beleuchtung: Nicht beleuchtet
Schaltermontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: B3AL Series
Betätigungskraft: 306gf
productTraceability: No
Schaltleistung: 50mA bei 16V DC
SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - B3AL1002P - Taster, B3AL Series, Von oben zu betätigen, Oberflächenmontage, Quadratische Taste, 306 gf, tariffCode: 85365011, Betätiger: Quadratische Taste, rohsCompliant: YES, Schalteranschlüsse: Lötanschluss, Schalterabmessungen (L x B): 6.9mm x 6mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kontaktstrom, max.: 50mA, isCanonical: Y, Betätigerausrichtung: Von oben zu betätigen, IP-Schutzart: -, usEccn: EAR99, Betätigungskraft: 3N, euEccn: NLR, DC-Kontaktspannung, nom.: 5V, Beleuchtung: Nicht beleuchtet, Schaltermontage: Oberflächenmontage, Produktpalette: B3AL Series, Betätigungskraft: 306gf, productTraceability: No, Schaltleistung: 50mA bei 16V DC, SVHC: No SVHC (17-Dec-2014).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Category: Keypad SwitchesDescription: Switch: keypad; Pos: 2; SPST-NO; 0.05A/16VDC; black; SMT; 6x6.9mm; 3N Mounting: SMT Body dimensions: 6x6.9mm Operating temperature: -40...90°C Manufacturer series: B3AL Type of switch: keypad Switching method: OFF-(ON) Button shape: square Contacts configuration: SPST-NO Key stroke: 1.3mm Terminal pitch: 2x8mm Button height: 5mm DC contacts rating @R: 0.05A / 16V DC Max. contact resistance:: 100mΩ Stable positions number: 1 Operating Force: 3N Number of positions: 2 Mechanical durability: 1000000 cycles Min. insulation resistance: 0.1GΩ Actuator colour: black Leads: for PCB |
на замовлення 1069 шт: термін постачання 14-30 дні (днів) |
на замовлення 1011 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
B3AL-1002P | Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 16VPackaging: Tape & Reel (TR) Mounting Type: Surface Mount Circuit: SPST-NO Switch Function: Off-Mom Operating Temperature: -40°C ~ 90°C Termination Style: SMD (SMT) Tab Illumination: Non-Illuminated Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 16VDC Actuator Type: Square Button Operating Force: 306gf Outline: 6.90mm x 6.00mm Actuator Height off PCB, Vertical: 5.00mm Actuator Orientation: Top Actuated Part Status: Active |
B3AL-1002P | Виробник : Omron Electronics |
Tactile Switches 3.00N OF Long Stroke Black Button |
B3AL-1002P | Виробник : OMRON / PARTNER STOCK |
Description: OMRON / PARTNER STOCK - B3AL-1002P - Taster, SPST-NO, B3AL Series, Von oben zu betätigen, Oberflächenmontage, Quadratische Taste, 306 gftariffCode: 85365080 Betätiger: Quadratische Taste rohsCompliant: YES Schalterabmessungen (L x B): 6.9mm x 6mm hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES isCanonical: Y Betätigerausrichtung: Von oben zu betätigen IP-Schutzart: - usEccn: EAR99 euEccn: NLR Beleuchtung: Nicht beleuchtet Schaltermontage: Oberflächenmontage Produktpalette: B3AL Series Betätigungskraft: 306gf productTraceability: No Schaltleistung: 50mA bei 16V DC SVHC: To Be Advised |
Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 16VPackaging: Cut Tape (CT) Mounting Type: Surface Mount Circuit: SPST-NO Switch Function: Off-Mom Operating Temperature: -40°C ~ 90°C Termination Style: SMD (SMT) Tab Illumination: Non-Illuminated Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 16VDC Actuator Type: Square Button Operating Force: 306gf Outline: 6.90mm x 6.00mm Actuator Height off PCB, Vertical: 5.00mm Actuator Orientation: Top Actuated Part Status: Active |