Технічний опис B3FS-1000P-R100 Omron Electronics Inc-EMC Div
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 980mN, Type of switch: microswitch TACT, Stable positions number: 1, Contacts configuration: SPST-NO, Leads: for PCB, Switching method: OFF-(ON), Operating Force: 0.98N, Actuator colour: black, Mounting: SMT, Contact plating: silver plated, Illumination: none, Button shape: round, Operating temperature: -25...70°C, Key stroke: 0.25mm, Body dimensions: 6.3x6.3x2.6mm, Button height: 3.1mm, Terminal pitch: 8x4.5mm, Max. contact resistance:: 100mΩ, DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC, Number of positions: 2, Mechanical durability: 1000000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Manufacturer series: B3FS.
Інші пропозиції B3FS-1000P-R100
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна |
|---|---|---|---|---|---|
| B3FS1000PR100 | Виробник : Omron Electronics |
Tactile Switches MECHANICAL KEYSWITCH |
товару немає в наявності |
| B3FS-1000P-R100 | Виробник : OMRON Electronic Components |