B3SE-1002P Omron Electronics Inc-EMC Div
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Sealed - Fully
Mounting Type: Surface Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: J Lead
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 200gf
Outline: 7.00mm x 6.20mm
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Height off PCB, Vertical: 2.00mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Part Status: Active
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 1.96N, Contact plating: silver plated, Leads: for PCB, IP rating: IP67, Type of switch: microswitch TACT, Illumination: none, Switching method: OFF-(ON), Button shape: round, Mounting: SMT, Contacts configuration: SPST-NO, Operating temperature: -25...70°C, Button height: 2mm, Body dimensions: 6.2x7mm, DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 100mΩ, Stable positions number: 1, Operating Force: 1.96N, Number of positions: 2, Mechanical durability: 1000000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Kind of package: bag, Actuator colour: blue.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
B3SE1002P | Виробник : OMRON Electronic Components |
на замовлення 1731 шт: термін постачання 14-30 дні (днів) |
B3SE-1002P | Виробник : Omron |
Switch Tactile N.O. SPST Round Button J-Bend 0.05A 12VDC 1.96N SMD Reel |
на замовлення 1375 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
B3SE-1002P | Виробник : OMRON / PARTNER STOCK |
Description: OMRON / PARTNER STOCK - B3SE-1002P - Taster, SPST-NO, B3SE Series, Von oben zu betätigen, Oberflächenmontage, Runde Taste, 200 gftariffCode: 85365080 Betätiger: Runde Taste rohsCompliant: YES Schalterabmessungen (L x B): 7mm x 6.2mm hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES isCanonical: Y Betätigerausrichtung: Von oben zu betätigen IP-Schutzart: IP67 usEccn: EAR99 euEccn: NLR Beleuchtung: Nicht beleuchtet Schaltermontage: Oberflächenmontage Produktpalette: B3SE Series Betätigungskraft: 200gf productTraceability: No Schaltleistung: 50mA bei 12V DC SVHC: To Be Advised |
Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12VPackaging: Cut Tape (CT) Features: Sealed - Fully Mounting Type: Surface Mount Circuit: SPST-NO Switch Function: Off-Mom Operating Temperature: -25°C ~ 70°C Termination Style: J Lead Illumination: Non-Illuminated Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC Actuator Type: Standard Operating Force: 200gf Outline: 7.00mm x 6.20mm Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof Actuator Height off PCB, Vertical: 2.00mm Actuator Orientation: Top Actuated Part Status: Active |
B3SE-1002P | Виробник : Omron Electronics |
Tactile Switches 6.2x7mm, 2mm Height Rubber Plunger |