B3SE-1002P
B3SE-1002P Omron Electronics Inc-EMC Div
en-b3se.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: J Lead
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 200gf
Outline: 7.00mm x 6.20mm
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Height off PCB, Vertical: 2.00mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Part Status: Active
на замовлення 30000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 1.96N, Contact plating: silver plated, Leads: for PCB, IP rating: IP67, Type of switch: microswitch TACT, Illumination: none, Switching method: OFF-(ON), Button shape: round, Mounting: SMT, Contacts configuration: SPST-NO, Operating temperature: -25...70°C, Button height: 2mm, Body dimensions: 6.2x7mm, DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 100mΩ, Stable positions number: 1, Operating Force: 1.96N, Number of positions: 2, Mechanical durability: 1000000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Kind of package: bag, Actuator colour: blue.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B3SE1002P B3SE1002P Виробник : OMRON Electronic Components Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 1.96N
Contact plating: silver plated
Leads: for PCB
IP rating: IP67
Contacts configuration: SPST-NO
Operating temperature: -25...70°C
Button height: 2mm
Body dimensions: 6.2x7mm
DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 100mΩ
Stable positions number: 1
Operating Force: 1.96N
Number of positions: 2
Mechanical durability: 1000000 cycles
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Kind of package: bag
Actuator colour: blue
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 13
B3SE-1002P B3SE-1002P Виробник : Omron a262-e1.pdf Switch Tactile N.O. SPST Round Button J-Bend 0.05A 12VDC 1.96N SMD Reel
Мінімальне замовлення: 317
Мінімальне замовлення: 17
tariffCode: 85365080
Betätiger: Runde Taste
rohsCompliant: YES
Schalterabmessungen (L x B): 7mm x 6.2mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
Betätigerausrichtung: Von oben zu betätigen
IP-Schutzart: IP67
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Beleuchtung: Nicht beleuchtet
Schaltermontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: B3SE Series
Betätigungskraft: 200gf
productTraceability: No
Schaltleistung: 50mA bei 12V DC
SVHC: To Be Advised
B3SE-1002P B3SE-1002P Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-b3se.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Packaging: Cut Tape (CT)
Switch Function: Off-Mom
Termination Style: J Lead
Illumination: Non-Illuminated
Actuator Type: Standard
Operating Force: 200gf
Outline: 7.00mm x 6.20mm
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 6
B3SE-1002P B3SE-1002P Виробник : Omron Electronics A262_E1-3476478.pdf Tactile Switches 6.2x7mm, 2mm Height Rubber Plunger
Мінімальне замовлення: 6
Мінімальне замовлення: 198