B3SL-1005P OMRON / PARTNER STOCK
Виробник: OMRON / PARTNER STOCK
tariffCode: 85365080
Betätiger: Runde Taste
rohsCompliant: YES
Schalterabmessungen (L x B): 6.5mm x 6.2mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betätigerausrichtung: Von oben zu betätigen
IP-Schutzart: IP67
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Beleuchtung: Nicht beleuchtet
Schaltermontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: B3SL Series
Betätigungskraft: 357gf
productTraceability: No
Schaltleistung: 50mA bei 12V DC
SVHC: To Be Advised
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 3.5N, Actuator colour: blue, Mounting: SMT, Leads: for PCB, Type of switch: microswitch TACT, Illumination: none, Switching method: OFF-(ON), Button shape: round, Contacts configuration: SPST-NO, Operating temperature: -25...90°C, Key stroke: 0.6mm, Button height: 3.4mm, Body dimensions: 6.2x6.5mm, Terminal pitch: 8.5x5mm, Max. contact resistance:: 100mΩ, DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC, Operating Force: 3.5N, Number of positions: 2, Number of pieces on reel: 2000pcs., Mechanical durability: 100000 cycles, Manufacturer series: B3SL, Min. insulation resistance: 0.1GΩ.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
B3SL-1005P | Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12VFeatures: Sealed - Fully Packaging: Tape & Reel (TR) Mounting Type: Surface Mount Circuit: SPST-NO Switch Function: Off-Mom Operating Temperature: -25°C ~ 90°C Termination Style: J Lead Illumination: Non-Illuminated Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC Actuator Type: Standard Operating Force: 357gf Outline: 6.00mm x 6.00mm Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof Actuator Height off PCB, Vertical: 3.40mm Actuator Orientation: Top Actuated Part Status: Active |
на замовлення 28000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
B3SL-1005P | Виробник : Omron |
Switch Tactile N.O. SPST Round Button J-Bend 0.05A 12VDC 3.5N SMD T/R |
на замовлення 16000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
B3SL-1005P | Виробник : Omron Electronics |
Tactile Switches SMT Keyswitch (Tape and Reel) |
Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12VFeatures: Sealed - Fully Packaging: Cut Tape (CT) Mounting Type: Surface Mount Circuit: SPST-NO Switch Function: Off-Mom Operating Temperature: -25°C ~ 90°C Termination Style: J Lead Illumination: Non-Illuminated Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC Actuator Type: Standard Operating Force: 357gf Outline: 6.00mm x 6.00mm Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof Actuator Height off PCB, Vertical: 3.40mm Actuator Orientation: Top Actuated Part Status: Active |
| B3SL1005P | Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - B3SL1005P - TASTER, 6X6MM, SMD, IP67, FLACHtariffCode: 85365019 Betätiger: Runde Taste rohsCompliant: YES Schalteranschlüsse: Lötanschluss Schalterabmessungen (L x B): 6.5mm x 6.2mm hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Kontaktstrom, max.: 50mA isCanonical: Y Betätigerausrichtung: Von oben zu betätigen IP-Schutzart: IP67 usEccn: EAR99 Betätigungskraft: 3.5N euEccn: NLR DC-Kontaktspannung, nom.: 12V Beleuchtung: Nicht beleuchtet Schaltermontage: Oberflächenmontage Produktpalette: B3SL Series Betätigungskraft: 357gf productTraceability: No Schaltleistung: 50mA bei 12V DC SVHC: No SVHC (23-Jan-2024) |
товару немає в наявності |
SWITCH TACT 3.40mm SMD SPST-NO 0.05A 12V Група товару: Клемники Од. вим: шт |
товару немає в наявності |