B3SL-1005P
B3SL-1005P OMRON / PARTNER STOCK
OMRN-S-A0001309881-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848
Виробник: OMRON / PARTNER STOCK
tariffCode: 85365080
Betätiger: Runde Taste
rohsCompliant: YES
Schalterabmessungen (L x B): 6.5mm x 6.2mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betätigerausrichtung: Von oben zu betätigen
IP-Schutzart: IP67
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Beleuchtung: Nicht beleuchtet
Schaltermontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: B3SL Series
Betätigungskraft: 357gf
productTraceability: No
Schaltleistung: 50mA bei 12V DC
SVHC: To Be Advised
на замовлення 14000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 3.5N, Actuator colour: blue, Mounting: SMT, Leads: for PCB, Type of switch: microswitch TACT, Illumination: none, Switching method: OFF-(ON), Button shape: round, Contacts configuration: SPST-NO, Operating temperature: -25...90°C, Key stroke: 0.6mm, Button height: 3.4mm, Body dimensions: 6.2x6.5mm, Terminal pitch: 8.5x5mm, Max. contact resistance:: 100mΩ, DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC, Operating Force: 3.5N, Number of positions: 2, Number of pieces on reel: 2000pcs., Mechanical durability: 100000 cycles, Manufacturer series: B3SL, Min. insulation resistance: 0.1GΩ.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B3SL-1005P B3SL-1005P Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-b3sl.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Features: Sealed - Fully
Packaging: Tape & Reel (TR)
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 90°C
Termination Style: J Lead
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 357gf
Outline: 6.00mm x 6.00mm
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Height off PCB, Vertical: 3.40mm
Кількість Ціна
B3SL-1005P B3SL-1005P Виробник : Omron a173-e1.pdf Switch Tactile N.O. SPST Round Button J-Bend 0.05A 12VDC 3.5N SMD T/R
Мінімальне замовлення: 455
Мінімальне замовлення: 10
Features: Sealed - Fully
Packaging: Cut Tape (CT)
Switch Function: Off-Mom
Termination Style: J Lead
Illumination: Non-Illuminated
Actuator Type: Standard
Operating Force: 357gf
Outline: 6.00mm x 6.00mm
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 9
Мінімальне замовлення: 326
на замовлення 1 шт:
tariffCode: 85365019
Betätiger: Runde Taste
rohsCompliant: YES
Schalteranschlüsse: Lötanschluss
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktstrom, max.: 50mA
isCanonical: Y
IP-Schutzart: IP67
usEccn: EAR99
Betätigungskraft: 3.5N
euEccn: NLR
DC-Kontaktspannung, nom.: 12V
Beleuchtung: Nicht beleuchtet
Produktpalette: B3SL Series
Betätigungskraft: 357gf
productTraceability: No
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
Мінімальне замовлення: 21
товару немає в наявності
B3SL-1005P Виробник : Omron en-b3sl.pdf SWITCH TACT 3.40mm SMD SPST-NO 0.05A 12V Група товару: Клемники Од. вим: шт
товару немає в наявності
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 3.5N
Actuator colour: blue
Contacts configuration: SPST-NO
Operating temperature: -25...90°C
Key stroke: 0.6mm
Button height: 3.4mm
Body dimensions: 6.2x6.5mm
Terminal pitch: 8.5x5mm
Max. contact resistance:: 100mΩ
DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC