BQ2000SN-B5
BQ2000SN-B5 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000
Виробник: Texas Instruments
Switching Battery Charger Li-Ion/Li-Pol/NiCd/NiMH 2000mA 0V to 6V 8-Pin SOIC Tube
на замовлення 600 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 75
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TEXAS INSTRUMENTS - BQ2000SN-B5 - Lade-IC für Lithium-Ionen-, NiCd-, NiMH-Akkus, 6Vin, 2V Ladespannung/2A Ladestrom, SOIC-8, tariffCode: 85423990, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, IC-Gehäuse / Bauform: SOIC, Anzahl der Zellen: -, usEccn: EAR99, Ladespannung: 2V, Ladestrom: 2A, Betriebstemperatur, min.: -20°C, Batterie-/Akkutyp: Li-Ionen, NiCd, NiMH, euEccn: NLR, Eingangsspannung: 6V, Anzahl der Pins: 8Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 70°C, SVHC: No SVHC (27-Jun-2018).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BQ2000SN-B5 BQ2000SN-B5 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000 Switching Battery Charger Li-Ion/Li-Pol/NiCd/NiMH 2000mA 0V to 6V 8-Pin SOIC Tube
на замовлення 600 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 75
BQ2000SN-B5 BQ2000SN-B5 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000 Description: IC BAT CHG MULT-CHEM 1-4CL 8SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Cells: 1 ~ 4
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (TA)
Battery Chemistry: Multi-Chemistry
Supplier Device Package: 8-SOIC
Programmable Features: Current, Timer, Voltage
Voltage - Supply (Max): 6V
Current - Charging: Constant - Programmable
Part Status: Active
BQ2000SN-B5 BQ2000SN-B5 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000 Battery Management Multi-Chemistry Swit chmode Charge A 595 A 595-BQ25672RQMR
на замовлення 219 шт:
BQ2000SN-B5 BQ2000SN-B5 Виробник : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq2000 Description: TEXAS INSTRUMENTS - BQ2000SN-B5 - Lade-IC für Lithium-Ionen-, NiCd-, NiMH-Akkus, 6Vin, 2V Ladespannung/2A Ladestrom, SOIC-8
tariffCode: 85423990
rohsCompliant: YES
IC-Montage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
IC-Gehäuse / Bauform: SOIC
Anzahl der Zellen: -
usEccn: EAR99
Ladespannung: 2V
Ladestrom: 2A
Betriebstemperatur, min.: -20°C
Batterie-/Akkutyp: Li-Ionen, NiCd, NiMH
euEccn: NLR
Eingangsspannung: 6V
Anzahl der Pins: 8Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 70°C
SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)
на замовлення 10 шт:
Мінімальне замовлення: 2
BQ2000SNB5 Виробник : TI