BQ2000SN-B5 Texas Instruments
Виробник: Texas Instruments
Switching Battery Charger Li-Ion/Li-Pol/NiCd/NiMH 2000mA 0V to 6V 8-Pin SOIC Tube
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TEXAS INSTRUMENTS - BQ2000SN-B5 - Lade-IC für Lithium-Ionen-, NiCd-, NiMH-Akkus, 6Vin, 2V Ladespannung/2A Ladestrom, SOIC-8, tariffCode: 85423990, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, IC-Gehäuse / Bauform: SOIC, Anzahl der Zellen: -, usEccn: EAR99, Ladespannung: 2V, Ladestrom: 2A, Betriebstemperatur, min.: -20°C, Batterie-/Akkutyp: Li-Ionen, NiCd, NiMH, euEccn: NLR, Eingangsspannung: 6V, Anzahl der Pins: 8Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 70°C, SVHC: No SVHC (27-Jun-2018).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
на замовлення 600 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
на замовлення 75 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: IC BAT CHG MULT-CHEM 1-4CL 8SOICPackaging: Tube Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Number of Cells: 1 ~ 4 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (TA) Battery Chemistry: Multi-Chemistry Supplier Device Package: 8-SOIC Programmable Features: Current, Timer, Voltage Voltage - Supply (Max): 6V Current - Charging: Constant - Programmable Part Status: Active |
Battery Management Multi-Chemistry Swit chmode Charge A 595 A 595-BQ25672RQMR |
| BQ2000SNB5 | Виробник : TI |