Продукція > BSC > BSC037N025SG
BSC037N025SG
Виробник:
на замовлення 8639 шт:
Написати відгук
Технічний опис BSC037N025SG
Description: MOSFET N-CH 25V 21A/100A TDSON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerTDFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 21A (Ta), 100A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3.7mOhm @ 50A, 10V, Power Dissipation (Max): 2.8W (Ta), 69W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 50µA, Supplier Device Package: PG-TDSON-8-1, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 25 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 29 nC @ 5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3660 pF @ 15 V.
Інші пропозиції BSC037N025SG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BSC037N025S G BSC037N025S G Виробник : Infineon Technologies BSC037N025S_G.pdf Description: MOSFET N-CH 25V 21A/100A TDSON
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 21A (Ta), 100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3.7mOhm @ 50A, 10V
Power Dissipation (Max): 2.8W (Ta), 69W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 50µA
Supplier Device Package: PG-TDSON-8-1
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 29 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3660 pF @ 15 V