CD74AC14E
CD74AC14E Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74ac14
Виробник: Texas Instruments
Description: IC INVERT SCHMITT 6CH 6IN 14DIP
Packaging: Bulk
Features: Schmitt Trigger
Package / Case: 14-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Logic Type: Inverter
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 1.5V ~ 5.5V
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Number of Inputs: 6
Supplier Device Package: 14-PDIP
Input Logic Level - High: 3.4V
Input Logic Level - Low: 1.6V
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 10.5ns @ 5V, 50pF
Part Status: Active
Number of Circuits: 6
Current - Quiescent (Max): 4 µA
на замовлення 14370 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 481
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TEXAS INSTRUMENTS - CD74AC14E - Inverter, Schmitt-Trigger, 74AC14, 1 Eingang, 1.5V bis 5.5V, DIP-14, tariffCode: 85423990, rohsCompliant: YES, Logikfunktion: Wechselrichter, Logik-IC-Familie: 74AC, Bauform - Logikbaustein: DIP, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Ausgangsstrom: -, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Versorgungsspannung, min.: 1.5V, euEccn: NLR, Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -, Anzahl der Pins: 14Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Versorgungsspannung, max.: 5.5V, Anzahl der Eingänge: 1Inputs, Schmitt-Trigger-Eingang: Mit Schmitt-Trigger-Eingang, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Anzahl von Elementen: Sechs, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CD74AC14E CD74AC14E Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74ac14 Inverter Schmitt Trigger 6-Element 14-Pin PDIP Tube
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 668
Мінімальне замовлення: 668
CD74AC14E CD74AC14E Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74ac14 Inverters Hex Schmitt Triggere d Inverters A 595-C A 595-CD74ACT14E
на замовлення 933 шт:
Мінімальне замовлення: 6
CD74AC14E CD74AC14E
Додати до обраних Обраний товар
Виробник : TI suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74ac14 Мікросхеми > Логіка
Корпус: PDIP-14
Опис: Inverters Hex Schmitt Triggered Inverters
Монтаж: THT
Живлення,V: 1,5...5,5 V
T°C: -40…+125°C
Тип логіч. елем.: Schmitt trigger
товару немає в наявності
товару немає в наявності
CD74AC14E CD74AC14E Виробник : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74ac14 Description: TEXAS INSTRUMENTS - CD74AC14E - Inverter, Schmitt-Trigger, 74AC14, 1 Eingang, 1.5V bis 5.5V, DIP-14
tariffCode: 85423990
rohsCompliant: YES
Logikfunktion: Wechselrichter
Logik-IC-Familie: 74AC
Bauform - Logikbaustein: DIP
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: -
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Versorgungsspannung, min.: 1.5V
euEccn: NLR
Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -
Anzahl der Pins: 14Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Versorgungsspannung, max.: 5.5V
Anzahl der Eingänge: 1Inputs
Schmitt-Trigger-Eingang: Mit Schmitt-Trigger-Eingang
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Anzahl von Elementen: Sechs
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
CD74AC14E CD74AC14E Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74ac14 Description: IC INVERT SCHMITT 6CH 6IN 14DIP
Features: Schmitt Trigger
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Logic Type: Inverter
Voltage - Supply: 1.5V ~ 5.5V
Number of Inputs: 6
Input Logic Level - High: 3.4V
Input Logic Level - Low: 1.6V