D2F-01FL30-D3 Omron
Виробник: Omron
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Simulated Roller Lever 0.1A 30VDC 0.3N Screw Mount Solder
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Microswitches SNAP ACTION, Description: Microswitch SNAP ACTION; 0.1A/30VDC; SPDT; Rcont max: 100mΩ; D2F, Type of switch: microswitch SNAP ACTION, DC contacts rating @R: 0.1A / 30V DC, Switches features: with lever with roller simulation, Contacts configuration: SPDT, Max. contact resistance:: 100mΩ, Switching method: ON-(ON), Number of positions: 2, Manufacturer series: D2F, Stable positions number: 1, IP rating: IP40, Leads: for soldering, Body dimensions: 12.8x6.5x5.8mm, Mechanical durability: 1000000 cycles, Operating temperature: -40...85°C, Operating Force: 0.3N, Lever length: 12.7mm, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Terminal pitch: 5.08mm.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
D2F-01FL30-D3 | Виробник : Omron Electronics |
Basic / Snap Action Switches 0.1A 30VDC 0.3N SPDT, Sim Roller lvr |
на замовлення 42 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
D2F-01FL30-D3 | Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 0.1A 30VPackaging: Bulk Current Rating (Amps): 100mA (DC) Mounting Type: Chassis Mount Circuit: SPDT Switch Function: On-Mom Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: Solder Lug Actuator Type: Lever, Simulated Roller Operating Force: 31gf Ingress Protection: IP40 Mechanical Life: 1,000,000 Cycles Electrical Life: 100,000 Cycles Release Force: 2.039gf Differential Travel: 0.020" (0.5mm) Overtravel: 0.020" (0.5mm) Operating Position: 0.374" (9.5mm) Voltage Rating - DC: 30 V |
на замовлення 426 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 0.1A 30VPackaging: Bulk Current Rating (Amps): 100mA (DC) Mounting Type: Chassis Mount Circuit: SPDT Switch Function: On-Mom Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: Solder Lug Actuator Type: Lever, Simulated Roller Operating Force: 31gf Ingress Protection: IP40 Release Force: 2.039gf Differential Travel: 0.020" (0.5mm) Overtravel: 0.020" (0.5mm) Part Status: Active Voltage Rating - DC: 30 V Operating Position: 0.374" (9.5mm) |
товару немає в наявності |
| D2F-01FL30-D3 | Виробник : OMRON Electronic Components |