Продукція > OMRON > D2F-01FL30-D3
D2F-01FL30-D3
D2F-01FL30-D3 Omron
b036-e1.pdf
Виробник: Omron
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Simulated Roller Lever 0.1A 30VDC 0.3N Screw Mount Solder
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 99
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Microswitches SNAP ACTION, Description: Microswitch SNAP ACTION; 0.1A/30VDC; SPDT; Rcont max: 100mΩ; D2F, Type of switch: microswitch SNAP ACTION, DC contacts rating @R: 0.1A / 30V DC, Switches features: with lever with roller simulation, Contacts configuration: SPDT, Max. contact resistance:: 100mΩ, Switching method: ON-(ON), Number of positions: 2, Manufacturer series: D2F, Stable positions number: 1, IP rating: IP40, Leads: for soldering, Body dimensions: 12.8x6.5x5.8mm, Mechanical durability: 1000000 cycles, Operating temperature: -40...85°C, Operating Force: 0.3N, Lever length: 12.7mm, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Terminal pitch: 5.08mm.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
D2F-01FL30-D3 D2F-01FL30-D3 Виробник : Omron Electronics D2F_0318_DS.pdf Basic / Snap Action Switches 0.1A 30VDC 0.3N SPDT, Sim Roller lvr
на замовлення 42 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
D2F-01FL30-D3 D2F-01FL30-D3 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div D2F_0318_DS.pdf Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 0.1A 30V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 100mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Solder Lug
Actuator Type: Lever, Simulated Roller
Operating Force: 31gf
Ingress Protection: IP40
Mechanical Life: 1,000,000 Cycles
Electrical Life: 100,000 Cycles
Release Force: 2.039gf
Differential Travel: 0.020" (0.5mm)
Overtravel: 0.020" (0.5mm)
Operating Position: 0.374" (9.5mm)
Voltage Rating - DC: 30 V
на замовлення 426 шт:
Мінімальне замовлення: 3
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Termination Style: Solder Lug
Operating Force: 31gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 2.039gf
Overtravel: 0.020" (0.5mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - DC: 30 V
на замовлення 398 шт:
Мінімальне замовлення: 2
D2F-01FL30-D3 D2F-01FL30-D3 Виробник : Omron b036-e1.pdf Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Simulated Roller Lever 0.1A 30VDC 0.3N Screw Mount Solder
товару немає в наявності
D2F-01FL30-D3 Виробник : OMRON Electronic Components D2F.pdf Category: Microswitches SNAP ACTION
Description: Microswitch SNAP ACTION; 0.1A/30VDC; SPDT; Rcont max: 100mΩ; D2F
Type of switch: microswitch SNAP ACTION
DC contacts rating @R: 0.1A / 30V DC
Switches features: with lever with roller simulation
Contacts configuration: SPDT
Max. contact resistance:: 100mΩ
Switching method: ON-(ON)
Number of positions: 2
Manufacturer series: D2F
Stable positions number: 1
IP rating: IP40
Leads: for soldering
Body dimensions: 12.8x6.5x5.8mm
Mechanical durability: 1000000 cycles
Operating temperature: -40...85°C
Operating Force: 0.3N
Lever length: 12.7mm
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Terminal pitch: 5.08mm