DP09HN12A15F TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=6-1773449-8&DocType=DS&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: ENCODR INCRE PULSE HORIZN PC PIN
Termination Style: PC Pin
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Incremental
Detent: No
Pulses per Revolution: 12
Actuator Type: 6mm Dia Flatted End
Написати відгук
Category: Incremental type encoders, Description: Encoder: incremental; THT; 12imp/revol; 5VDC; 10mA; Shaft: D spring, Manufacturer series: DP09, Operating temperature: -10...65°C, Type of encoder: incremental, Shaft surface: D spring, Mounting: THT, Cut depth: 1.5mm, Shaft diameter: 6mm, Max. operating current: 10mA, Dimensions: 11.35x9.5x7.05mm, Shaft length: 15mm, Operating voltage: 5V DC, Resolution: 12imp/revol., Mechanical durability: 30000 cycles.
Інші пропозиції DP09HN12A15F
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DP09HN12A15F Виробник : TE Connectivity / Holsworthy NG_DS_6_1773449_8_A-727214.pdf Encoders 12P NDET 15F M7*5MM Horizontal Spindle
товару немає в наявності
Description: Encoder: incremental; THT; 12imp/revol; 5VDC; 10mA; Shaft: D spring
Manufacturer series: DP09
Operating temperature: -10...65°C
Type of encoder: incremental
Shaft surface: D spring
Mounting: THT
Cut depth: 1.5mm
Shaft diameter: 6mm
Max. operating current: 10mA
Dimensions: 11.35x9.5x7.05mm
Shaft length: 15mm
Operating voltage: 5V DC