DRC23-40PB-N010
DRC23-40PB-N010 TE Connectivity / DEUTSCH
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=DRC23-40PB-N010&DocType=Customer+Drawing&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity / DEUTSCH
Automotive Connectors HDR, 40P, BLK, RA AU/NI/CU, B
на замовлення 24 шт:
Написати відгук
Description: 40P RECP ASM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VAC/DC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 40, Number of Rows: 4, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.174" (4.42mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Shape: Circular, Insulation Height: 2.086" (52.98mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DRC23-40PB-N010 DRC23-40PB-N010 Виробник : TE Connectivity pgurldrc23-40pb-n010_0.pdf Conn Rectangular PIN 40 POS 4.42mm Solder RA Thru-Hole Tray
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC/DC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 40
Number of Rows: 4
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.174" (4.42mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Shape: Circular
Insulation Height: 2.086" (52.98mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)