ECA-0JM223 Panasonic
Написати відгук
Description: PANASONIC - ECA0JM223 - Elektrolytkondensator, 22000 µF, 6.3 V, ± 20%, Radial bedrahtet, 2000 Stunden bei 85°C, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 35.5mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 7.5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 2000 Stunden bei 85°C, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 22000µF, Spannung (DC): 6.3V, Rippelstrom: 1.9A, Produktpalette: M-A Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 18mm, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECA-0JM223 | Виробник : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V RADIALPackaging: Bulk Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.295" (7.50mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm) Part Status: Active Capacitance: 22000 µF Voltage - Rated: 6.3 V Ripple Current @ Low Frequency: 1.9 A @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 3.23 A @ 10 kHz |
на замовлення 200 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
на замовлення 1212 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; THT; 22000uF; 6.3VDC; Ø18x35.5mm; ±20% Type of capacitor: electrolytic Capacitance: 22mF Operating voltage: 6.3V DC Body dimensions: Ø18x35.5mm Tolerance: ±20% Service life: 2000h Operating temperature: -40...85°C Height: 35.5mm Diameter: 18mm Mounting: THT Terminal pitch: 7.5mm Operating current: 1.9A Manufacturer series: M |