ECA-1CM331B Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 595 mA @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 595 mA @ 10 kHz.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECA-1CM331B | Виробник : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330UF 16V ELECT M RADIAL |
на замовлення 1934 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
8*11.5/16V330 |
на замовлення 100000 шт: термін постачання 14-28 дні (днів) |
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL THPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm) Capacitance: 330 µF Voltage - Rated: 16 V Ripple Current @ High Frequency: 595 mA @ 10 kHz |
товару немає в наявності |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 16VDC; Ø8x11.5mm; Pitch: 5mm Type of capacitor: electrolytic Mounting: THT Capacitance: 330µF Operating voltage: 16V DC Body dimensions: Ø8x11.5mm Tolerance: ±20% Operating temperature: -40...85°C Manufacturer series: M-A Operating current: 0.35A Height: 11.5mm Diameter: 8mm Service life: 2000h Terminal pitch: 5mm |