ECA-1CM331B
ECA-1CM331B Panasonic Electronic Components
ECA-xxM%20Series%2CTypeA.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 595 mA @ 10 kHz
на замовлення 1949 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 595 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ECA-1CM331B ECA-1CM331B Виробник : Panasonic ABA0000C1218-1131230.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330UF 16V ELECT M RADIAL
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
ECA-1CM331B Виробник : Panasonic ECA-xxM%20Series%2CTypeA.pdf 8*11.5/16V330
ECA-1CM331B ECA-1CM331B Виробник : Panasonic Electronic Components ECA-xxM%20Series%2CTypeA.pdf Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V
товару немає в наявності
ECA1CM331B ECA1CM331B Виробник : PANASONIC ECA1VM470.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 16VDC; Ø8x11.5mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø8x11.5mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...85°C
Manufacturer series: M-A
Operating current: 0.35A
Height: 11.5mm
Diameter: 8mm
Service life: 2000h
Terminal pitch: 5mm