ECA-1EHG471 Panasonic
Виробник: Panasonic
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 0.38A 2000h 105°C Bulk Automotive AEC-Q200
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - ECA1EHG471 - Elektrolytkondensator, 470 µF, 25 V, ± 20%, Radial bedrahtet, 1000 Stunden bei 105°C, Polarisiert, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 12.5mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 0, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 470µF, Spannung (DC): 25V, Rippelstrom: 380mA, Produktpalette: NHG-A Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 10mm, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
на замовлення 3489 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
на замовлення 778 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; THT; 470uF; 25VDC; Ø10x12.5mm; Pitch: 5mm Type of capacitor: electrolytic Mounting: THT Capacitance: 470µF Operating voltage: 25V DC Body dimensions: Ø10x12.5mm Tolerance: ±20% Service life: 2000h Operating temperature: -55...105°C Manufacturer series: NHG Height: 12.5mm Diameter: 10mm Operating current: 0.38A Conform to the norm: AEC-Q200 Terminal pitch: 5mm |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 25V |
ECA-1EHG471 | Виробник : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL THTolerance: ±20% Packaging: Bulk Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm) Capacitance: 470 µF Voltage - Rated: 25 V Ripple Current @ Low Frequency: 380 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 570 mA @ 100 kHz |
10*12.5/25V470 |
| ECA-1EHG471 | Виробник : Panasonic (passive) |
Конденсатор электролитический радиальный, С, мкФ = 470, Uном, В = 25, Точн,% = 20, Ir = 0.380, Rm, мм = 5, Габ. разм,мм = 10 ч 12,5, Срок экспл., ч @ T,°C = 2000, @ 105, Тэксп, °С = -55...+105,... Група товару: Конденсатори Корпус: 10x12,5mm Rmm=5mm Од.кількість в упаковці: 1 шт |