ECA-0JM682B Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.27 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.159 A @ 10 kHz
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.27 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.159 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ECA-0JM682B
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна |
|---|---|---|---|---|---|
ECA-0JM682B | Виробник : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap 85C Radial M Series |
товару немає в наявності |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; THT; 6800uF; 6.3VDC; Ø12.5x25mm; ±20% Operating temperature: -40...85°C Mounting: THT Operating current: 1.27A Operating voltage: 6.3V DC Tolerance: ±20% Service life: 2000h Type of capacitor: electrolytic Manufacturer series: M Terminal pitch: 5mm Capacitance: 6.8mF Diameter: 12.5mm Body dimensions: Ø12.5x25mm Height: 25mm |