ECA1EHG102 PANASONIC
Виробник: PANASONIC
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 1000uF; 25VDC; Ø10x20mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 1mF
Operating voltage: 25V DC
Body dimensions: Ø10x20mm
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: NHG
Operating current: 0.68A
Height: 20mm
Diameter: 10mm
Conform to the norm: AEC-Q200
Написати відгук
Description: PANASONIC - ECA1EHG102 - Elektrolytkondensator, 1000 µF, 25 V, ± 20%, Radial bedrahtet, 1000 Stunden bei 105°C, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 20mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 0, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 1000µF, Spannung (DC): 25V, Rippelstrom: 680mA, Produktpalette: NHG-A Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 10mm, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 25V |
на замовлення 7290 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
ECA-1EHG102 | Виробник : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIALTolerance: ±20% Packaging: Bulk Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm) Part Status: Active Capacitance: 1000 µF Voltage - Rated: 25 V Ripple Current @ Low Frequency: 680 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 782 mA @ 100 kHz |
на замовлення 242 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |