ECA-1HHG102B Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 950 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.093 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: PANASONIC - ECA1HHG102B - Elektrolytkondensator, 1000 µF, 50 V, ± 20%, Radial bedrahtet, 2000 Stunden bei 105°C, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 25mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 2000 Stunden bei 105°C, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 1000µF, Spannung (DC): 50V, Rippelstrom: 950mA, Produktpalette: NHG-A Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 12.5mm, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECA-1HHG102B | Виробник : Panasonic |
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 0.95A 2000h 105°C Ammo Automotive AEC-Q200 |
на замовлення 248 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
на замовлення 500 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIALPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm) Part Status: Active Capacitance: 1000 µF Voltage - Rated: 50 V Ripple Current @ Low Frequency: 950 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 1.093 A @ 100 kHz |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap Radial NHG Series 105C |
товару немає в наявності |
товару немає в наявності |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; THT; 1000uF; 50VDC; Ø12.5x25mm; Pitch: 5mm Type of capacitor: electrolytic Mounting: THT Capacitance: 1mF Operating voltage: 50V DC Tolerance: ±20% Service life: 2000h Operating temperature: -55...105°C Terminal pitch: 5mm Diameter: 12.5mm Body dimensions: Ø12.5x25mm Height: 25mm Operating current: 0.95A Manufacturer series: NHG Conform to the norm: AEC-Q200 |