ECH-U1C273JX5
ECH-U1C273JX5 Panasonic Electronic Components
ECHU1C273JX5
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.027UF 5% 16VDC 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 11V
Voltage Rating - DC: 16V
Height - Seated (Max): 0.051" (1.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.027 µF
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.027UF 5% 16VDC 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 11V, Voltage Rating - DC: 16V, Height - Seated (Max): 0.051" (1.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.027 µF, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ECHU1C273JX5 ECHU1C273JX5 Виробник : PANASONIC ECHU1C104GX5.PDF Category: SMD capacitors - others
Description: Capacitor: polyphenylene; 27nF; 16V; SMD; ±5%; -55÷125°C
Type of capacitor: polyphenylene
Capacitance: 27nF
Operating voltage: 16V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Operating temperature: -55...125°C
Dimensions (a x b x c): 3.2x1.6x1.1mm
на замовлення 19 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 11
ECH-U1C273JX5 ECH-U1C273JX5 Виробник : Panasonic ECHU1C273JX5 Film Capacitors 0.027uF 16VDC 5% PPS FILM 1206
Мінімальне замовлення: 7
ECH-U1C273JX5 ECH-U1C273JX5 Виробник : Panasonic Electronic Components ECHU1C273JX5 Description: CAP FILM 0.027UF 5% 16VDC 1206
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Voltage Rating - AC: 11V
Voltage Rating - DC: 16V
Part Status: Active
Capacitance: 0.027 µF