ECH-U1C273JX5 Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.027UF 5% 16VDC 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 11V
Voltage Rating - DC: 16V
Height - Seated (Max): 0.051" (1.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.027 µF
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.027UF 5% 16VDC 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 11V, Voltage Rating - DC: 16V, Height - Seated (Max): 0.051" (1.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.027 µF, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECHU1C273JX5 | Виробник : PANASONIC |
Category: SMD capacitors - othersDescription: Capacitor: polyphenylene; 27nF; 16V; SMD; ±5%; -55÷125°C Type of capacitor: polyphenylene Capacitance: 27nF Operating voltage: 16V Mounting: SMD Tolerance: ±5% Operating temperature: -55...125°C Dimensions (a x b x c): 3.2x1.6x1.1mm |
на замовлення 19 шт: термін постачання 14-30 дні (днів) |
Film Capacitors 0.027uF 16VDC 5% PPS FILM 1206 |
на замовлення 4048 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
Description: CAP FILM 0.027UF 5% 16VDC 1206Packaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±5% Package / Case: 1206 (3216 Metric) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose Termination: Solder Pads Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked Voltage Rating - AC: 11V Voltage Rating - DC: 16V Height - Seated (Max): 0.051" (1.30mm) Part Status: Active Capacitance: 0.027 µF Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |