ECWF2124JAQ PANASONIC
Виробник: PANASONIC
Description: PANASONIC - ECWF2124JAQ - Universeller Folienkondensator, Metallisiertes PP, Radiales Gehäuse, 2 Pins, 0.12 µF, ± 5%, 125 V
tariffCode: 85322500
Produkthöhe: 14.4mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radiales Gehäuse, 2 Pins
rohsCompliant: YES
Anschlussabstand: 10mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 5%
Kondensatormontage: Durchsteckmontage
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Produktlänge: 14.4mm
euEccn: NLR
Dielektrikum: Metallisiertes PP
Spannung (AC): 125V
Kapazität: 0.12µF
Spannung (DC): 250V
Produktpalette: ECWF(A) Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet
Betriebstemperatur, max.: 105°C
Feuchtigkeitsklasse: GRADE II (Testbedingung B)
Produktbreite: 13mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - ECWF2124JAQ - Universeller Folienkondensator, Metallisiertes PP, Radiales Gehäuse, 2 Pins, 0.12 µF, ± 5%, 125 V, tariffCode: 85322500, Produkthöhe: 14.4mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radiales Gehäuse, 2 Pins, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 10mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 5%, Kondensatormontage: Durchsteckmontage, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Produktlänge: 14.4mm, euEccn: NLR, Dielektrikum: Metallisiertes PP, Spannung (AC): 125V, Kapazität: 0.12µF, Spannung (DC): 250V, Produktpalette: ECWF(A) Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Feuchtigkeitsklasse: GRADE II (Testbedingung B), Produktbreite: 13mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Film Capacitors 0.12uF 250VDC 5% MPP L/S=10mm |
на замовлення 85 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
ECW-F2124JAQ | Виробник : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP FILM 0.12UF 5% 250VDC RADIALTolerance: ±5% Packaging: Bulk Package / Case: Radial Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 105°C Applications: High Frequency, Switching Lead Spacing: 0.394" (10.00mm) Termination: PC Pins Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized Voltage Rating - AC: 125V Voltage Rating - DC: 250V Height - Seated (Max): 0.626" (15.90mm) Part Status: Active Capacitance: 0.12 µF Size / Dimension: 0.512" L x 0.209" W (13.00mm x 5.30mm) |
на замовлення 676 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Category: THT Film CapacitorsDescription: Capacitor: polypropylene; ECWF; 120nF; 250VDC; 13x5.3x14.4mm; THT Type of capacitor: polypropylene Capacitance: 0.12µF Operating voltage: 250V DC Tolerance: ±5% Mounting: THT Operating temperature: -40...105°C Body dimensions: 13x5.3x14.4mm Terminal pitch: 10mm Manufacturer series: ECWF |