EEA-GA1H1R5H Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 1.5UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.059" (1.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Capacitance: 1.5 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 16 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 24.8 mA @ 100 kHz
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEAGA1H1R5H - Elektrolytkondensator, 1.5 µF, 50 V, ± 20%, Radial bedrahtet, 1000 Stunden bei 105°C, Polarisiert, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 7mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: -, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 2.5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 1000 Stunden bei 105°C, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 1.5µF, Spannung (DC): 50V, Rippelstrom: 16mA, Produktpalette: GA-A Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 4mm, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEA-GA1H1R5H | Виробник : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 1.5uF 4X7mm L/S=2.5mm Ammo STR |
на замовлення 13663 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
на замовлення 2000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: CAP ALUM 1.5UF 20% 50V RADIAL THPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.059" (1.50mm) Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm) Capacitance: 1.5 µF Voltage - Rated: 50 V Ripple Current @ Low Frequency: 16 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 24.8 mA @ 100 kHz |